Štítek
Jaro

Výsev petržele do záhonu
Dneska si spolu ukážeme výsev kořenové zeleniny a to petržele na venkovní záhon. petržel se vysévá brzy na jaře, jakmile to počasí dovolí, ale je dobré dodržet několik dalších věcí. Tak si to pojďme vše popořadě projít a já vám také vše ukážu pěkně krok za krokem.

Výsev pastináku do záhonu
Pojďme si spolu ukázat výsev kořenové zeleniny a to pastináku na venkovní záhon. Pastinák se vysévá brzy na jaře, jakmile to počasí dovolí, ale je dobré dodržet několik dalších věcí. Tak si to pojďme vše popořadě projít a já vám také vše ukážu pěkně krok za krokem.

🌱 Výsev hrášku do záhonu na jaře
Pojďme se spolu podívat na výsev hrášku na venkovní záhon. Hrášek je velice oblíbený pro pěstování. Snadno se pěstuje a odměnou jsou čerstvé lusky přímo z vaší zahrady. Ukážu vám výsev hrášku ven na záhon a více si řekneme i o způsobech pěstování, výběru odrůd až po péči po výsevu. Pojďme na to!

🥒🏡 Výsev salátových okurek - předpěstování sazenic pro skleník
Dneska si spolu vysejeme salátové okurky uvnitř pro předpěstování sazenic. Okurky jsou spolu s rajčaty a paprikami nejoblíbenější zeleninou. Mít své čerstvě utržené okurky po celé léto je k nezaplacení. Předpěstováním získáte čas a nejen to. Jak se vyznat v odrůdách a jak správně vybrat, tak na to vše se spolu podíváme. Ukážu vám také, jak si okurky vysít krok po kroku a zajistit jim ty správné podmínky. Tak pojďme na to.

4.3.3 Zahrada v březnu
Pojďme se spolu podívat, co dělat v březnu na zahradě, kde je toho opravdu spousta, protože, přátelé, jaro nám začíná! Březen je nejdůležitější měsíc pro zahradníka, protože to je měsíc, kdy se vysévá spoustu zeleniny a bylinek. Tady opravdu platí, že co teď zasejete, to v létě sklidíte. A na zahradě je i spousta jiné důležité práce. Kromě péče o stromy, keře, okrasné dřeviny a traviny je také třeba zahájit boj proti škůdcům a to zejména slimákům. Že je na ně ještě brzy? Tak to budete možná překvapeni ☺️. Tak pojďme se na to všechno hezky popořadě podívat!

Sběr semínek aksamitníku 💐 Jak si nasbírat vlastní semínka aksamitníku zdarma?
Je právě čas na sběr semínek aksamitníku na příští rok. Je to opravdu to asi nejjednodušší ze všech semínek, co si můžete nasbírat, abyste je nemuseli příští rok kupovat. Tak se pojďme podívat, jak na to!

Výchovný řez švestky nebo slivoně stáří 2-4 roky - podzimní termín
Kdy a jak správně provést výchovný řez švestky? V tomto návodu si ukážeme proč a jak řezat švestku a to krok za krokem.

Sklízení salátů: 🥬 Jak a kdy je možné sklízet saláty?
Jak a kdy je možné sklízet saláty? Saláty můžete sklízet průběžně, jakmile mají alespoň 3-4 vrstvy listů nebo potom celé hlávky. Průběžná sklizeň udržuje rostlinu ve formě a lze tak výrazně prodloužit její život a sklízet několkrát z jedné rostliny. Výsledkem správné průběžné sklizně je stav, kdy se žádné listy nedotýkají půdy a rostlina tak je lépe chráněná proti plísním, slimákům atd. Omezeno je také vybíhání do květu. Saláty můžete ale také sklidit celé naráz.

Výsadba okurek nakladaček do záhonu
Předpěstované sazenice okurek nakladaček vysazujeme na venkovní záhon až po "zmrzlých", tedy nejdříve po 15. květnu. Důležité je, aby měly vyvinuté 1 - 2 sytě zelené pravé listy se silným kořenovým systémem. Je to přibližně měsíc od výsevu. Zvolte slunné místo v závětří s dostatečně vyhnojenou a teplou půdou.

Výsev mangoldu ze semínek do záhonu
Jak vysít listový nebo řapíkatý mangold do záhonu? Mangold vysévejte do venkovního záhonu nejdříve v dubnu. Můžete vysevat také po celý květen a pro podzimní sklizeň i v srpnu. V září už jedině do skleníku, pařeniště nebo zimní zahrady. Před vysetím zkontrolujte na etiketě trvanlivost vašich semínek - stará semínka klíčí a rostou hůře, prošlá nemusí vzklíčit vůbec.

Výchovný řez švestky nebo slivoně stáří 2-4 roky - jarní termín
Kdy a jak správně provést výchovný řez švestky? V tomto návodu si ukážeme proč a jak řezat švestku a to krok za krokem.

Udržovací řez meruňky 5 a více let
Kdy a jak správně provést udržovací řez meruňky staré 5 let a více? V tomto videu si ukážeme proč a jak řezat meruňku a to krok za krokem. Obdobný postup platí i pro ostatní peckoviny. Běžnými peckovinami jsou broskvoň, meruňka, švestka, třešeň a višeň, méně častými nektarinka, renkloda, klingy a mandloň.
Ahoj! 👋 Jsme Markéta a Petr a denně pro vás chystáme šikovné recepty, návody a témata o vaření a pečení, zahrada, zdraví a vše okolo.
Užívejte si čtení webu bez omezení! Stačí, když si vytvoříte účet Šikulio. Je to úplně zadarmo a má to i další výhody. 👍
Tak neváhejte a pojďte do toho! Těšíme se na vás, vaše Markéta a Petr ❤️
Ahoj! 👋 Jsme Markéta a Petr a denně pro vás chystáme šikovné recepty, návody a témata.
Registrujte se a užívejte si čtení webu bez omezení! 👍
Váš e-mail je u nás v bezpečí. Ochrana osobních údajů.