Štítek

Srpen

Návod
9.7.2024

Výsev černé ředkve na záhon 🌱

Černá ředkev je tradiční podzimní zelenina s charakteristickou tmavou slupkou a pikantní chutí. Je známá nejen svými léčivými vlastnostmi, ale také jako výborný doplněk k podzimním pokrmům. Podzimní výsev černé ředkve je ideální, protože chladnější teploty jí vyhovují a rostlina tak nevybíhá do květu. Je to jedna z typických následných plodin po sklizních v červenci a srpnu. V tomto článku se podíváme na vše, co potřebujete vědět o pěstování černé ředkve, od vhodného stanoviště po následnou péči, aby vaše úroda byla co nejlepší.
Návod
4.7.2024

Sklizeň raných brambor: 🥔 Kdy a jak sklidit rané brambory ?

Pojďme se podívat na to, jak poznáme, že jsou rané odrůdy brambor připravené ke sklizni. Správná doba sklizně zaručí, aby brambory byly dostatečně vyzrálé. Dále se podíváme na časté chyby, kterým je lepší se při sklízení vyhnout aby brambory vydržely co nejdelší dobu. A teď pojďme na to!
Návod
4.7.2024

Hnědé skvrny na plodech rajčat? Hniloba rajčete aneb černání pupku rajčete - co s tím?

Objevily se vám na plodech rajčat tmavé skvrny ve spodní části plodu, v okolí jeho špičky? Pojďme se spolu podívat, jak správně odhalit o jaký problém se jedná a co s tím lze dělat.
Návod
26.6.2024

Pěstování cuket vertikálně 🌱⬆️ - má to smysl?

Pěstování cuket je velice oblíbené. Jejich největší nevýhodou je, že zabírají spoustu drahocenného místa na záhonech. Pojďte zkusit toto místo uspořit a vyhnat cukety do výšky. Pojďme proto prozkoumat výhody i nevýhody pěstování cuket vertikálně na oporách. Ukážu Vám vhodnou oporu, která se osvědčila mě, čím cukety nejlépe vyvázat a na co si dát pozor.
Návod
13.6.2024

Odstraňování listů rajčat: 🍅Jak na prořez rajčat? ✂️

Prořez listů u tyčkových rajčat, to je velice kontroverzní téma u mnoha zahrádkářů. Někdo je zarytým odpůrcem a jiný zase vášnivým podporovatelem. Pojďme se tomu podívat pod pokličku a zaměřme se na to, proč, jak, kdy a kolik rajčata prořezávat, respektive jim odstraňovat listy.
Návod
15.4.2024

Výsev mangoldu ze semínek do záhonu

Jak vysít listový nebo řapíkatý mangold do záhonu? Mangold vysévejte do venkovního záhonu nejdříve v dubnu. Můžete vysevat také po celý květen a pro podzimní sklizeň i v srpnu. V září už jedině do skleníku, pařeniště nebo zimní zahrady. Před vysetím zkontrolujte na etiketě trvanlivost vašich semínek - stará semínka klíčí a rostou hůře, prošlá nemusí vzklíčit vůbec.
Recept
28.8.2023

Kynuté borůvkové knedlíky 🔵a omáčka žahour

V dnešním videu vám ukážu jak dělám borůvkové knedlíky z kynutého těsta. Také si připravíme borůvkovou omáčku "žahour", kterou budu dnes dělat poprvé podle nového receptu. Knedlíky uvaříme dvěma způsoby a porovnáme, který je lepší. Jsem opravdu zvědavá, jak se mi to celé povede :-)
Návod
6.6.2023

Protrhání (jednocení) ředkviček

Jednocení nebo protrhání je důležitá akce při pěstování rostlin z přímých výsevů do půdy. Cílem je optimalizace hustoty výsevu tak, aby nebyl příliš hustý, což rostlinkám poskytne prostor pro růst do požadované velikosti.
Návod
31.5.2023

Výsadba hlávkového salátu do záhonu

Sazenice hlávkového salátu vysazujeme na venkovní záhon od poloviny března do poloviny srpna, jakmile mají 4 - 6 pravých listů. Vybíráme místo s propustnou půdou, spíše na slunci než ve stínu.
Návod
27.5.2023

Výsadba brokolice do záhonu

Brokolici můžeme sklízet průběžně v roce od června do listopadu. Pro jarní sklizeň v červnu vysazujeme brokolici na záhon během dubna. Pro sklizeň během letních měsíců během července a srpna vysazujeme na záhon od poloviny května. Pro podzimní sklizeň by sazenice měly být vysazené během srpna. Sazenice připravená na výsadbu musí mít nejméně 3 pravé listy. Vybíráme záhony slunné, chráněné před větrem.

Jak mít plné zeleninové záhony po celý rok?

To přesně najdete v mém e-booku Jak osázet zeleninové záhony po celý rok, kde najdete 8 hotových osazovacích plánů záhonů v celkem 24 variantách - pro jaro, léto a podzim.

Šikulio PREMIUM

Prémiový obsah a funkce navíc již od 49 Kč / měsíc.

- Videa bez reklam
- Sezonní kalendář
- Poradenství a pomoc