Jídla bez mléka

Velikonoční beránek - mrkvový
Upečte si doma zdravého velikonočního beránka. Je křupavý, nadýchaný a zdravý a příjemně vás překvapí svojí chutí. Výborný ke kávě a na svačinku pro děti.

Svatomartinská husokachna? 🍗 Snadno se peče a výborně chutná!
Blíží se nám druhá polovina podzimu a začátek listopadu a s ním i den svatomartinské husy. Toto jídlo je známé svou neodolatelnou vůní, která naplní celý dům, a jeho chutí, která je jednoduše nepopsatelná. Svatomartinská husa je také hluboce zakořeněná v české tradici a její příprava a konzumace přináší pocit sounáležitosti a radosti. Připravte si tuto lahůdku na víkend a pochutnejte si na ní.

Rajčatová passata & rajčatové sugo s bazalkou 🍅🌿 - Bez pasírování
V tomto videu vám ukážu, jak si můžete připravit rajčatovou "passatu" nebo omáčku "sugo" z vašich vlastních domácích nebo kupovaných rajčat. Domácí passata nebo omáčka se chutí plně vyrovná těm kupovaným a najde široké uplatnění jako základ ve spoustě receptů a jídel.
Smažený vepřový řízek 🐷 s bramborem - ještě křupavější trojobal
Smažený řízek v trojobalu je jeden z králů české kuchyně. Existuje velké množství způsobů, jak jej připravit. Já vám ukážu tradiční a vyzkoušený recept, který jsem se naučila od mého tatínka. Také si ukážeme pár věcí, kterým se vyhnout aby byl řízek vždy křupavý a chutný.

Meruňkový džem: 🍊Jak připravit domácí džem z meruněk?
Léto je v plném proudu a na trhu seženete dobré místní meruňky. Je tedy správný čas si připravit meruňkový džem, který v zimě oceníte nejen na palačinkách. Jdeme na to, výsledek bude stát za to :)

Pórková polévka s bramborami
Jak uvařit pórkovou polévku se zeleninou a bramborem? Tento recept na jarní sytou a hřejivou polévkou plnou čerstvé a voňavé zeleniny je nenáročný na přípravu. Polévka je zahuštěná bez použití jíšky.

Žitný kváskový chléb do formy
Upečte si domácí kváskový chléb, který provoní váš dům a prospěje i vašemu zdraví. Je lépe stravitelný, obsahuje mnoho živin a minerálu a vydrží déle než kupovaný.

Jak si připravit rozkvas
Rozkvas je kvásek smíchaný se stejným dílem mouky a vody. Množství se liší dle receptu. Při plánování pečení počítejte s tím, že rozkvas zraje 10 - 12 hodin v závislosti na pokojové teplotě. Z rozkvasu lze odebrat kvásek k uchování pro další pečení. Přípravou rozkvasu jste si kvásek zároveň i kompletně nakrmili. Pokud recept nezahrnuje množství mouky navíc pro odebrání kvásku, musíte si připočítat množství mouky dle vašich potřeb na kvásek. Obvykle se přidává 30 g mouky navíc. Rozkvas může být i jiného druhu než žitný - pšeničný, rýžový atd. dle toho, jakou mouku použijete.

Jak vést (krmit) žitný kvásek
Co dělat s kváskem, pokud zrovna nepečete? Kvásek v lednici vydrží nejvýše týden a je potřeba jej tedy pravidelně "přikrmit".
Ahoj! 👋 Jsme Markéta a Petr a denně pro vás chystáme šikovné recepty, návody a témata o vaření a pečení, zahrada, zdraví a vše okolo.
Užívejte si čtení webu bez omezení! Stačí, když si vytvoříte účet Šikulio. Je to úplně zadarmo a má to i další výhody. 👍
Tak neváhejte a pojďte do toho! Těšíme se na vás, vaše Markéta a Petr ❤️
Ahoj! 👋 Jsme Markéta a Petr a denně pro vás chystáme šikovné recepty, návody a témata.
Registrujte se a užívejte si čtení webu bez omezení! 👍
Váš e-mail je u nás v bezpečí. Ochrana osobních údajů.